گردآفرید با حمایت انجمن توسعه مهارت ها واستعدادهای کودکان برگزارمی کند / آموزش نقالی به مربیان مهدکودک ها و معلمان مدارس

فاطمه حبیبی زاد با حمایت انجمن توسعه مهارت ها و استعدادهای کودکان «اتم» برای مربیان مهدکودک ها و معلمان مدارس و پدر و مادران علاقه مند کارگاه آموزشی نقالی شاهنامه برگزار می کند.

به گزارش «بانی فیلم»، نخستین جلسه این کارگاه صبح پنجشنبه گذشته 4 تیر در انجمن توسعه مهارت ها و استعدادهای کودکان «اتم» با حضور علاقه مندان برگزار شد و در آن مهارت ها و اصول اولیه نقالی به هنرجویان آموزش داده شد.

این دوره آموزشی که به مدت یک ترم 3 ماهه برگزار می شود، در پایان هر دوره به هنرجویان گواهی نامه اهدا می شود و آنان می توانند به کودکان و دانش آموزان خود از طریق نقالی، شاهنامه را آموزش دهند.

به گفته فاطمه حبیبی زاد(گردآفرید) در این کلاس ها علاوه بر آموزش نقالی و شاهنامه خوانی، مهارت  فن بیان نیز به هنرجویان آموزش داده می شود. به نظر او مهم ترین ویژگی این کلاس ها این است که پس از پایان دوره، مربیان، پدر و مادران و معلمان می توانند کودکان را از طریق جاذبه های نقالی با شاهنامه و داستان های حماسی و کهن آن آشنا کنند.

او می گوید: «طی سال های اخیر مدارس و مهدکودک های زیادی از من دعوت می کردند تا شاهنامه خوانی و نقالی را به کودکان آموزش دهم. بنابراین با حمایت انجمن توسعه مهارت ها و استعدادهای کودکان «اتم» تصمیم گرفتم این کلاس ها را برای معلمان و مربیان برگزار کنم تا آنان خودشان به کودکان آموزش های لازم را بدهند».

این کلاس ها از این پس پنجشنبه هر هفته در انجمن توسعه مهارت ها و استعدادهای کودکان «اتم» واقع در یوسف آباد تهران برگزار می شود. انجمن «اتم» زیر نظر سازمان بهزیستی کشور قرار دارد

Prev نقل گردآفرید ساخته هادی آفریده در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران
Next نقال زن ايران: آرشيو مدوني در حوزه نمايش هاي آئيني – سنتي نداريم

Leave a comment